Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /var/www/clients/client187/web237/web/images/simpleslideshow/17pailginta
VEIKLA PAILGINTOJE DARBO DIENOS GRUPĖJE
Mokslininkai tyrę 6-8 metų vaikų gebėjimus teigia, kad rankų smulkiosios motorikos išlavėjimas tiesiogiai atspindi burnos judesių išsivystymo lygį. Sistemingas rankos pirštų judesių treniruotės skatina ir vaikų kalbos raidą, nes galvos smegenų žievėje kalbos zona yra prie judėjimo zonos. Vaikų pirštus lavinančios užduotys padeda susikaupti, išlaikyti dėmesį, lavina atmintį, mąstymą, parengia ir lavina vaiko ranką rašyti.
Keliolika metų dirbdama su vaikais pastebėjau, kad pirmokų rankų judesiai nepakankamai išlavinti: dažnai nukrypsta nuo linijų, pažymėtų sąsiuviniuose, ornamentų elementai piešiami nepakankamai tiksliai, taisyklingai, nevienodo dydžio ir nevienodu atstumu. Vaikams sunku brėžti tiesias linijas, piešti apskritimus, dailiai spalvinti. Norint, kad vaikai turėtų pakankamus piešinių ir grafinius rašymo įgūdžius reikia duoti kuo daugiau vaikui lipdyti, karpyti, piešti, apvedžioti trafaretus, dėlioti dėliones, lankstyti įvairias formas iš vielos, popieriaus, sudaryti įvairius ornamentus iš geometrinių figūrų. Vaikų pirmieji bandymai kurti yra imitavimas, t.y. jie daro taip, kaip mato, ir tai, ką mato.
Dirbdama grupėje su vaikais stengiuosi sužadinti vaikų norą dirbti ir kurti pagal savo fantaziją, skatinu vaikus gerbti kiekvieno sugebėjimus matyti individualius vaizdus, formas, spalvas. Priimti kiekvieno vaiko darbą su susidomėjimu, išklausant jo patirtos emocijos ar šilto jausmo įkvėpimo. Ne kiekvienam vaikui gyvenimo realybė gali suteikti trokštamų vaizdų. Todėl fantazija ne tik padeda jam iškęsti gyvenimo nuobodybę, bet ir lavina jausmus, suteikia minčių kūrybai.
O.Rodenas sakė, kad pasaulis bus laimingas tik tada, kai kiekvienas žmogus turės menininko sielą, kitaip sakant, kai kiekvienas mokės būti laimingas dirbdamas savo darbą.
Niekas niekada nebegalės piešti, kurti taip, kaip piešė ir kūrė vaikystėje − su begaline meile ir fantazija. Vaikystėje mes visi kūrėjai. Menas, kūryba yra neatskiriama vaiko gyvenimo dalis.
Su vaikais organizuosime parodėles vaikų tėveliams, mokykloje, mokyklos bibliotekos skaitytojams.