Darbo laikasbirzelis

skaitymo nauda

01
02
03
04
05
06
07
Geriausiu-2020-m-knygu-apdo_Visi

Paskelbti ir apdovanoti geriausių 2020 m. knygų vaikams ir paaugliams kūrėjai

Tradiciškai kasmet nuo 1993 m. rengiami apdovanojimai vyko jau 29-ąjį kartą. Rašytojai, dailininkai, iliustruotojai, vertėjai apdovanoti septyniose kategorijose. Aštuntoji premija skirta už skaitymo skatinimo veiklą. Tai vieni svarbiausių literatūrinių apdovanojimų Lietuvoje.

 • Prano Mašioto premija už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams skirta

Mariui Marcinkevičiui ir Ingai Dagilei už knygą „Akmenėlis“

 • Premija už geriausią paveikslėlių knygą vaikams skirta

Kotrynai Zylei už knygą „Mažas kaip vabalėlis“

Plakatas Geras

Dalyvauk skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“

 1.  Registruokis artimiausioje bibliotekoje arba savarankiškai www.vasarasuknyga.lt internetinėje svetainėje.
 2. Perskaityk:
 • detektyvinę knygą
 • knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai
 • literatūrine premija įvertintą knygą
 • praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą
 • linksmą knygą
 1.  Laimėkite šaunius prizus.

Daugiau informacijos

https://vasarasuknyga.lt

 

Naujų knygų lietus

Neįtikėtini nuotykiai, įtraukiančios ir kvapą gniaužiančios istorijos, spalvingiausi likimai tavęs laukia naujose knygose. 📚 Užsuk į biblioteką ir išsirink

https://youtu.be/6pJE6dPnkMQ

 

klampyniu-kronikos
Neringa-Vaitkute
klampyniu-kronikos
Neringa-Vaitkute

Dr. Aloyzo Petriko literatūrinė premija – rašytojai Neringai Vaitkutei

Dr. Aloyzo Petriko literatūrinę premiją šiemet pelnė rašytoja Neringa Vaitkutė už knygą vaikams „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“.

„Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“ – antroji Klampynių kronikų trilogijos dalis, bet ją komisija vertino kaip atskirą kūrinį. „Neringos Vaitkutės sukurtas atokaus Mažųjų Klampynių miestelio pasaulis išsiskiria derme tarp išmoningai interpretuojamų ikikrikščioniškojo pasaulėvaizdžio klodų ir šiuolaikinės gyvensenos atgarsių: šmėklos, baubai, maumai, kipšai ir laumės tarpsta XXI a. žmonių pašonėje ir, atrodo, natūralesnio dalyko negalėtų būti. Tačiau santykių su šiomis būtybėmis ribos, dėl dvynių Agatos ir Aringo bei jų sesutės Smiltės gebėjimų įsivelti į įvairiausio plauko nuotykius, yra nuolatos tikrinamos ir perbraižomos, kartais atsargiai parodant, jog net ir šiais laikais ne visos paslaptys turi būti atskleistos, ne visos legendos – patikrintos“, – teigia vertinimo komisijos narė Asta Skujytė-Razmienė.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų.

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta.

Janina Degutytė, „Gimtoji kalba“

Gegužės 7 dieną minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos šventė. 40 metų rusų carinė valdžia bandė išplėšti lietuvišką žodį iš mūsų lūpų, paskandinti užmarštyje lietuvišką raidę. Tačiau lietuviška knyga nenustojo gyvasties ir plito po miestus ir kaimus. O knygnešių pasiaukojamo darbo dėka mes galime šiandien bendrauti tarpusavyje protėvių kalba.

Dėkojame kalbai ir knygai, kurios mus augina. O šįkart auginome knygų pilis, kurios primena apie skaitymo laisvę.

https://youtu.be/QUuXQNKjDwU

01
02
03
04
05
06
07
08

Skelbiami geriausių 2020 metų vaikų ir paauglių knygų apdovanojimų nominantai

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, kasmet teikiantis premijas už geriausias knygas vaikams ir paaugliams bei vaikų literatūros tyrimus ir sklaidą, skelbia 2020 m. premijų nominantų sąrašą. Taip norima atkreipti dėmesį į pačias vertingiausias metų knygas bei padėti skaitytojams nepasiklysti jų gausybėje. Skelbiami geriausiųjų sąrašai gali tapti kelrodžiu ieškantiems gerų ir specialistų pripažintų knygų vaikams ir paaugliams.

knygos2

Rubrika „Knygų pasaulyje“

Rubrikoje „Knygų pasaulyje“ rasite pokalbį su 4 klasės mokine Otilija. Kalbėjomės apie skaitymą ir knygas. Kviečiu pasiklausyti.

https://youtu.be/zRSOv4dhyfE

Virtuali vaiku lit savaite

Virtuali vaikų ir paauglių literatūros savaitė '21

Skaitymo savaitė 2021 programa

Gegužės 3–7 d. mokyklas ir šeimas kviečiame į virtualią vaikų ir paauglių literatūros savaitę!

Antrus metus organizuojamas renginys šiemet skiriamas dviem svarbioms progoms – gegužės 7 dieną minimai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei gegužės mėnesiui, kuris tradiciškai laikomas poezijos mėnesiu.

Šventinės savaitės metu bus surengta 10 nemokamų renginių, kurių metu vaikai ir paaugliai galės virtualiai susitikti su poetais, rašytojais, kultūros, meno bei švietimo pasaulio žmonėmis.

01
02
knygos

Skelbiamos 2020-ųjų Metų knygos

Pagaliau paaiškėjo akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ nugalėtojai.

2020 m. skaitytojų mėgstamiausios tapo šios knygos:

 • knygų vaikams kategorijoje – Vainiaus Bako „Ką manė kamanė“
 • knygų paaugliams kategorijoje – Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“
 • suaugusiųjų prozos kategorijoje – Akvilės Kavaliauskaitės „Kūnai“
 • poezijos kategorijoje – Enrikos Striogaitės „Žmonės“
 • publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijoje – Jono ir Adolfo Mekų „Gyvenimo lai(š)kai“ (sudarytojas Kęstutis Pikūnas)

Tarptautine vaiku knygos d 2020 1 658x490

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2 dieną minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią savaitę susitikau su 2a, 2b, 3a ir 5b klasių mokiniais, kurie sužinojo, kad kiekvienais metais šios šventės proga yra rengiamas plakatas ir kreipimasis į pasaulio skaitytojus. Šių metų šventės rėmėjas – Jungtinių Amerikos Valstijų IBBY skyrius. Kreipimosi tekstą parašė Kubos ir Amerikos poetė Margarita Engle, o plakatą sukūrė Brazilijos dailininkas, daugiau kaip šimto knygų autorius, 2014 m. H. Ch. Anderseno premijos laureatas Rogeris Mello. Taip pat pakalbėjome apie Hansą Christianą Anderseną, nes būtent per jo gimimo dieną ir švenčiama Vaikų knygos diena. Prisiminę populiariausių H. Ch. Anderseno pasakų siužetus ir veikėjus, mokiniai pasitikrino savo žinias kahoot viktorinoje.

KONKURSAS

365
Rekvizitai
skaidres3.jpg