Kitu kūriniu – apysaka „Juodavandeniai“ – autorė debiutuoja paauglių literatūroje. Knygoje išlaikoma intriga, esama detektyvo, mistinių elementų, stilius pasižymi skaidrumu, pagavumu, siužete, kurio centre – šešiolikmetė Ana, susipina paaugliškos intrigos, meilė, neapykanta, draugystė, patyčios. Kaip pažymėjo komisija, knygos siužetas nuoseklus, išbaigtos pasakojimo linijos, o jaunąjį skaitytoją knyga patraukia aktualumu, jam atpažįstama mokyklos kasdienybe.

Premija teikiama kasmet, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną. Laikantis karantino sąlygų, iškilmingas premijos įteikimas šiemet nebus rengiamas.

Šia premija norima paskatinti, kad Lietuvos rašytojai kurtų knygas vaikams. Taip pat siekiama įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškas ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.