siaure01
siaure11
siaure12

Renginys, tampantis tradicija
Rožyno progimnazijos bibliotekoje-skaitykloje jau nuvilnijo tradiciniu tampantis renginys „Šiaurės šalių literatūros savaitė“, kurį kasmet organizuoja Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjunga. Šio renginio metu vyksta garsiniai teksto skaitymai žvakių šviesoje. Šiais metas vaikus kvietė iš Farerų salos kilusio dailininko Bárðuro Óskarssono sukurtas plakatas, kuris skelbė šių metų temą – „Šventės šiaurės šalyse“. Šventę švenčia ir pati asociacija: šiemet asociacija „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje mini 100 metų jubiliejų. Tad mokiniai rinkosi į biblioteką klausytis ištraukos, kurioje aprašomas gimtadienis: pradinukai klausėsi A. Lindgren „Pepė švenčia gimimo dieną“ (kn. „Pepė Ilgakojinė“), o paaugliai – J. Gaarder „Pokylis sode“ (kn. „Sofijos pasaulis“). Po skaitymo pradinukai pasinėrė į gimimo dienos rengimo darbus: turėjo puošti tortą, kepti keksiukus, sugalvoti Pepei dovaną bei sveikinimą, įteikti gėlę ir begalę kitų svarbių darbų. Paaugliai išbandė savo jėgas repo varžytuvėse: turėjo iš pateiktos repo ištraukos nuspręsti, kokia kalba (norvegų, švedų ar danų) daina atlikta. Taigi galiu drąsiai pasakyti, kad gimtadienis įvyko.
Dėkoju mokytojoms ir mokiniams, kurie gausiai rinkosi į biblioteką ir padėjo surengti nuostabią šventę.
Iki kitų susitikimų!