Smagiausia dienos dalis buvo kirpėjos profesijos pristatymas. 5 b klasės mokiniai yra dėkingi Smiltės mamai Gritai A. už nuoširdų pokalbį, išsamų profesijos pristatymą, kirpėjos priemonių paaiškinimą, patarimus plaunant, šukuojant ir prižiūrint plaukus. Kirpėjos profesiją išmėgino ir mergaitės, ir berniukai.
8b klasės mokiniai netradicinio ugdymo dieną, skirtą karjeros planavimui, sužinojo daug įdomių dalykų. Visi dalyvavo konferencijoje, išsakė savo mintis apie keisčiausias ir įdomiausias profesijas. Vėliau mokiniai turėjo susitikimą su Lietuvos šaulių sąjungos nariais. Daugiau sužinojo apie šią veiklą ir galėjo išbandyti save įvairiose užduotyse. Taip pat aplankė profesinio rengimo mokyklą, susipažino su ten mokomomis profesijomis. Galėjo išbandyti pardavėjo profesiją. Visiems mokiniams labai patiko, diena paliko daug įspūdžių.
Pagarbiai, R. Andrikonienė
4a klasės mokiniams apie slaugytojos darbą pasakojo klasės draugo mama Ramunė. Ji dirba Nacionaliniame kraujo centre, tad pasakojo apie kraują, jo sudėtį, donorystę.
Burnos higienistės kalbėjo apie dantų priežiūrą, priminė, kad dantis reikia valyti ryte ir vakare po 2 minutes. Supažindino su burnos higienos įrankiais. Pavaišino obuoliais, o už teisingai atsakytus klausimus - dovanojo atšvaitus.
Vėliau klase ėjo į „Luminor“ banką. Darbuotojos rodė, kaip tikrina pinigus. Pasakojo apie banko korteles ir nuo kelių metų galima jas įsigyti. Mokiniai sužinojo, kad banko pastatui kone 88 metai.
Diena buvo labai įdomi ir gausi naujų žinių.
4a klasės mokinės Toma Čėsnaitė ir Rūta Žvirblytė
4b klasės mokiniai lankėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės hemodializės skyriuje. Gabrielės Krivickaitės mama Rima supažindino su mediko profesija, įdomiai papasakojo apie savo darbą.
Klasėje ikimokyklinio ugdymo pedagogo profesiją pristatė Panevėžio kolegijos studentė, buvusi mūsų mokyklos mokinė Karolina Ladukaitė.
Salėje mokiniai susitiko su Lietuvos šaulių sąjungos nariais. Jie pristatė Lietuvos šaulių sąjungos veiklą.
Karjera tai – kelias į ateitį. Jai pradėti ruoštis reikia jau šiandien. Tad 2b klasės mokiniai, susipažino su dviem profesijomis: bankininko ir baldininko/dizainerio. LUMINOR banke pamatė pinigų seifą, sužinojo, kur atsirado pirmasis bankas, kaip atpažinti netikrus pinigus, suprato, kuo įdomi ir svarbi yra bankininko profesija. Baldininko/dizainerio profesiją pristatė klasės draugės Godos mama Algimanta. Ji papasakojo, kaip kuriami, projektuojami, gaminami korpusiniai baldai, kokios yra naujausios baldų mados tendencijos, mokiniai tyrinėjo baldų detales, medžiagas. Patys projektavo namų aplinką, atsakė į klausimus, gavo prizų, suprato, kokių savybių, gebėjimų reikia norint pagaminti patogius, gražius baldus, gavo patarimų, kaip bendrauti su klientais.
2b klasės mokiniai Gedmantė, Mantė, Arnas, Ainoras

Klasės valandėlės metu 6b klasės mokiniai kalbėjo apie karjerą, kūrė karjeros plano viršelį – „Mano karjeros kelias“.
Klasėje lankėsi Armando mama Sonata. Ji papasakojo apie kirpėjo profesiją. Pakui vedė praktinį užsiėmimą, kurio metu demonstravo madingas ir populiarias paauglių šukuosenas. Vaikai galėjo patys pabūti kirpėjais, sušukuoti ir papuošti savo klasės draugus. Buvo labai smagu!
Paskui šeštokai vyko į teatrą „Menas“. Ten stebėjo naujo spektaklio repeticiją, bendravo su režisiere ir teatro aktoriais. Sužinojo daug įdomių dalykų apie režisieriaus ir aktoriaus darbą, turėjo galimybę užlipti ant scenos, pavaidinti.
7a klasės netradicinio ugdymo diena prasidėjo nuo Jono Sabecko padrąsinamųjų kalbų, kaip kurti savo verslą. Jis akcentavo knygų skaitymą ir domėjimąsi naujomis technologijomis. Prisiminė, kad būdamas septintoje klasėje norėjo auginti arklius ir nemėgo naftos kvapo. Panevėžio kolegijos studentai pasakojo apie burnos higieną ir taisyklingą laikyseną. Po pietų vykome į AB „Panevėžio energija". Aplankėme gamyklą, susipažinome, kokių specialybių žmonės ten dirba.