Rašytoja išleido dešimt knygų vaikams. Pirmoji – „Vaivorykščių arkos“ IBBY Lietuvos skyriaus išrinkta reikšmingiausiu 2013 metų debiutu. Už knygą „Klampynių kronikos“ 2018 metais N. Vaitkutei paskirta IBBY Lietuvos skyriaus įsteigta Prano Mašioto premija, už knygas „Neišduosiu tavęs“ ir „Klampynių kronikos“ 2020 metais įteikta Vaikų literatūros premija, o „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“ 2020 metais įvertinta Martyno Vainilaičio premija.

Dr. Aloyzo Petriko literatūrinės premijos steigėjas ir mecenatas – verslininkas dr. Aloyzas Petrikas, JAV bei Lietuvos aukštųjų medicinos technologijų korporacijos „Vitta Corporation“ prezidentas. Premija skiriama už lietuvių rašytojų sukurtus kūrinius vaikams ir jaunimui. Šia premija pratęsiama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus premijos, įsteigtos 1933 metais, tradicija. Anuomet šios premijos iniciatorius buvo tuolaikinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus valdybos pirmininkas Aloyzas Petrikas (1893–1964).

N. Vaitkutė – ketvirtoji dr. Aloyzo Petriko literatūrinės premijos laureatė. Pirmąja premija 2018 m. apdovanotos dvi autorės – Jurga Vilė ir Lina Itagaki už knygą vaikams „Sibiro haiku“ („Aukso žuvys“). 2019 m. ši premija įteikta rašytojui Mariui Marcinkevičiui ir dailininkei Linai Dūdaitei už knygą vaikams „Sivužas“ („Tikra knyga“), o praėjusiais metais ­– rašytojai ir dailininkei Kotrynai Zylei už knygą jaunimui „Sukeistas“ („Aukso žuvys“).