Dailininkės kūryba artima impresionizmui ir simbolizmui. Postmodernioje dabartyje jos lyriškos, romantiškos, bet nė lašo sentimentalumo neturinčios pastelės atskleidžia pasaulį, išpažįstantį vidinę šviesą. Jai žmogus ir gamta – tai Kūrėjo paslaptis, linijų ir spalvų harmonija. Ilona yra iš tų nedaugelio šiandienos žmonių, nesivaikančių mados, vengiančių paviršutiniškumo – jaučianti gyvenimo geismą ir grožį, su džiaugsmu besidalijanti tuo su aplinkiniais“, – teigia Panevėžio dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

Ilona Mažeikaitė-Žvinakienė gimė 1961 m. Plungėje.

Dailės studijas baigė Šiaulių universitete.

Nuo 1984 m. dalyvauja parodose. Surengė pusšimtį personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Pietų Korėjoje.

Autorė daug metų dirba pedagoginį darbą, aktyviai dalyvauja ir pati organizuoja tarptautinius plenerus.

Gyvena ir kuria Panevėžyje.

Daugiau nei 20 metų dailininkė kūrė pasteles, o pastaraisiais metais ėmėsi ir aliejinės tapybos.