Būtina apie Žemei gresiantį pavojų kalbėti jau pradinėse klasėse. Šiuo tikslu, dvi bendradarbiaujančios Panevėžio miesto mokyklos, Beržų ir Rožyno progimnazijos, padedant Panevėžio pedagogų švietimo centrui, lapkričio 23 d. suorganizavo nuotolinę tarptautinę 1-4 klasių mokinių praktinę konferenciją „Žemė - mūsų rankose”. Renginyje dalyvavo Lietuvos - Panevėžio m. Beržų, Rožyno, „Vilties” progimnazijų, Panevėžio raj. Velžio gimnazijos, Virtualios lituanistinės Ispanijos mokyklos „Draugystė” ir Virtualios lituanistinės Italijos mokyklos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai. Parengtus 24 pranešimus skaitė net 35 mokiniai. Gvildenamos temos buvo pačios įvairiausios, bet visos jos susiję su gamta, jos saugojimu, gamtos išteklių tausojimu, rūšiavimo svarba, vartojimo mažinimu. Mokiniai dalijosi savo tyrinėjimų pastebėjimais, atradimais bei išvadomis.
Renginį pradėjo pirmokų teatro studijos parengtas video „Žemė - gyva" (mokyt. Jovita). Mūsų progimnaziją atstovavo Rugilė „Kodėl sraigė limpa prie stiklo?" (2 kl. mokyt. Regina), Dovydas„Papūga Grafas" (3b kl. mokyt. Gražina), Akvilė ir Rugilė (4a kl. mokyt. Danguolė).
Dėkojame visiems mokytojams, neabejingiems aplinkosaugos problemoms, paruošusiems mokinius konferencijai ,,Žemė - mūsų rankose”.

Konferencijos organizatorės pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Inga Čingienė ir Vaida Ūsienė