Antroji projekto diena prasidėjo sveikinimo žodžiais ir muzikos mokytojos Žanetos Malinauskienės paruoštu pradinukų koncertu. Visus smagiai nuteikė energingos lietuviškos dainos bei bendras projekto dalyvių šokis. Po linksmo svečių sutikimo sekė mokinių namų darbų pristatymas: „Tautinės mažumos", „Mano šalis", tyrimas „Mano šeimos nariai, giminaičiai gyvenantys ir dirbantys svetur". Atlikus numatytus darbus mokykloje, gražus, saulėtas oras kvietė visus pasivaikščioti po Panevėžį ir pasidomėti miesto istorija. Ekskursiją svečiams pravedė viena iš projekto koordinatorių, istorijos mokytoja Edita Galinaitytė.
Trečioji diena prasidėjo labai anksti - skubėjome į Klaipėdą. Pirmiausia aplankėme nepaprasto grožio Japonišką sodą Darbėnuose: išsiaiškinome, kas yra botanikos sodo įkūrėjas, kodėl yra būtini akmuo, vanduo ir medis sode, lietėme sveikatos akmenį, užrašėme svajones. Vėliau apsilankėme LCC tarptautiniame universitete. Mokiniai sužinojo, kodėl ir kaip dirba šis universitetas, aplankė keletą auditorijų, apžiūrėjo studentų miestelį ir labai susidomėjo vasaros stovyklų anglų kalba organizavimu bei studijomis. Po rimto vizito skubėjome į Klaipėdą, Lietuvos jūrų muziejų, kur mūsų laukė draugiški delfinai, linksmieji jūros liūtai bei muziejaus ekspozicijos. Į Panevėžį grįžome vėlai vakare, buvome truputį pavargę, bet pilni įspūdžių.
Įpusėjus savaitei projekto dalyviai darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse „Mano šalis" ir „Draugystės apyrankė". Vieni iš molio lipdė grožį, kiti iš savo šalies vėliavų spalvų pynė apyrankes. Ačiū technologijų ir dailės mokytojoms Almai Ramoškaitai ir Vaidai Vaitkevičiūtei už idėjas ir kūrybines nuotaikas. Antroji dienos dalis buvo įspūdinga! Visi skubėjo į „Cido“ areną, kur laukė krepšinio klubo „Lietkabelis“ krepšininkų treniruotės stebėjimas, interviu su krepšininkais užsieniečiais bei fotosesija. Mokiniai liko nustebinti labai šiltu susitikimu, betarpišku bendravimu, sportininkų atsakymais kartais gal dar į vaikiškus, naivius, o kartais – ir nepatogius klausimus apie šeimą, mėgstamą lietuvišką maistą, batų dydį, lietuviškus žodžius, kalbą, pergales ir pralaimėjimus ir kt. Po susitikimo dalyviai neslėpė, jog tai buvo pati geriausia dienos dalis. Vakare visi šokome, dainavome ir žaidėme tautiškoje vakaronėje, kurią vedė etnografinis ansamblis „Raskila".
Penktadienį, atsisveikinę su estais, mes su islandais patraukėme į Anykščius. Čia pasivaikščiojome Lajų taku, aplankėme Arklio muziejų, kur kepėme lietuvišką duonelę, užlipome į aukščiausios Lietuvos Šv. Mato bažnyčios varpinę.
Projektas pasibaigė. Nuoširdžiausiai dėkojame savo mokyklos mokiniams už darbą, rūpestį, mokinių tėvams už svetingumą ir pagalbą, mokyklos administracijai, mokytojams už organizuotas veiklas, mokyklos valgyklos darbuotojoms už skanų maistą. Ačiū visiems! Jūsų dėka mūsų projekto dalyviai iš Estijos ir Islandijos išvažiavo pamilę Lietuvą, supratė mūsų šalies istoriją ir problemas, žmonių svetingumą, paragavę nacionalinių valgių, sušokę tautinius šokius...
Projekto koordinatorės Joana Jablonskytė ir Edita Galinaitytė

365
Rekvizitai
skaidres3.jpg