Mokiniai ir mokytojai turėjo puikią galimybę stebėti pamokas, aplankyti salos Parlamento rūmus, susitikti su ministrais bei parlamento nariais. Švietimo ministras pasidžiaugė tokiu gausiu būriu svečių ir pakvietė aplankyti sąlą dar ne kartą.
Atsisveikinimo vakarą mokiniams ir mokytojams buvo įtekti Erasmus+ projekto sertifikatai, surengta puiki vakaronė, kurioje dalyvavo Šv. Dominyko mokyklos mokytojai, tėveliai, miesto, bei švietimo bendruomenės atstovai, projekto dalyviai – svečiai.
Projekto dalyvė Simona Mociškytė pasidalino savo įspūdžiais:
- Aplankyti Švento Martyno salą buvo nuostabu. Kelionė į tolimą salą buvo mano išsvajotas nuotykis. Atvykusi pajutau karštį ir pamačiau nerealų vaizdą. Per savaitę patyriau įdomių nuotykių, pažinau visai kitą gyvenimą. Supratau, kad mokyklos visur skirtingos , nors visiems atrodo, kad mokykla visur yra tik mokymosi vieta. Tačiau salos mokykloje mane nustebino vienas dalykas, jog visi žmonės yra labai draugiški. Mokiniai noriai susipažino su mumis. Visada padėdavo ir bendraudavo. Iš tiesų, jaučiausi lyg gerų draugų rate. Greitai praėjo savaitė , gaila buvo išvažiuoti. Tačiau projektas suteikė man daugiau drąsos bendravime su naujais žmonėmis, savarankiškumo. Labai patobulinau savo anglų kalbos žinias. Taip pat susiradau daug naujų draugų. Na, o svarbiausia, visą projekto laiką jaučiausi kaip sapne. Buvo tiesiog nepakartojama!
Dienos, praleistos Šv. Martyno saloje, prabėgo labai greitai. Pažintis su salos sostine Philipsburgu, Olandiškąja bei Prancūziškąja salos dalimis, nuostabiais paplūdimiais, krašto kultūra, istorija, švietimu, bendravimas ir bendradarbiavimas - puiki tarptautinė patirtis, kuri skatina įgyvendinti naujas idėjas.
Kitas projekto Erasmus+KA2 partnerių susitikimas vyks rugsėjo 15-18 dienomis Roterdame, Olandijoje.
Projekto Erasmus+ koordinatorė, mokytoja Virginija Deksnienė