Mokiniai dalyvavo integruotose dalykų pamokose. Muzikos pamokoje (mokytoja Ž.Malinauskienė) mokiniai iš Šv. Martyno salos kartu su progimanzijos mokiniais mokėsi šokti lietuvių liaudies šokius.. Dailės mokytojos V.Vaitkevičiūtės vadovaujami mokiniai parengė bendrą kūrybinį darbą tema „Vėliavų spalvos pagal olandų menininką Pitą Mondrianą“. Vokiečių kalbos mokytoja D.Grinevičiūtė parengė mokiniams orientacines varžybas po Panevėžio miestą.
Mokytoja Sinatra Rouse iš Šv. Martyno salos Šv. Dominyko aukštesniosios mokyklos 8b klasės mokiniams vedė integruotą matematikos ir anglų kalbos pamoką. Jai talkino progimnazijos matematikos mokytoja Laima Užkuraitienė. Mokiniai gilino matematinių terminų anglų kalba žinias bei kartojo geometrines figūras lankstydami origamį.
Šokių mokytoja Arrlene Harley į savo pamoką įtraukė tiek tradicinius salos šokio judesius, tiek ir Pilates treniruočių elementus. Ji papasakojo apie salos tradicijas ir papročius. Mokiniai ir mokytojai džiaugėsi netradicinėmis integruotomis pamokomis, sužinojo daug naujo, geriau pažino vieni kitus.
Svečiams buvo parengta įdomi ir turininga kultūrinė – pažintinė programa. Kartu aplankėme Kauną, Vilnių, Trakus ir Anykščius. Projekto dalyviai Vilniuje aplankė Vilniaus senamiestį, Valdovų Rūmus. Trakuose gamino ir ragavo tradicinį karaimų patiekalą – kibinus. Anykščiuose aplankė Šv. Mato bažnyčią, Anykščių šilelyje esantį Lajų taką, dalyvavo įvairiose edukacinėse programose – Arklio muziejuje kepė lietuvišką duoną, žaidė liaudiškus žaidimus ir skanavo tradicinių lietuviškų patiekalų. Panevėžio „Midenės“ keramikos studijoje mokiniai dalyvavo keramikos pamokoje.
Tai buvo šauni ir įsimintina savaitė Panevėžio Rožyno progimnazijoje!
Kitas Erasmus projekto partnerių susitikimas vyks gruodžio 9-15 dienomis Prancūzijoje, Tulūzos mieste.
Projekto koordinatorė mokytoja Virginija Deksnienė