MKR-2022_Paaugliams_Juozaicio
MKR-2022_Plakatas-692x490
MKR-2022_Vaikams_Juozaicio

Paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ nominantai

Jau aštuonioliktą kartą akcija „Metų knygos rinkimai 2022“ kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas iš ekspertų pasiūlytų knygų penketukų šiose kategorijose: vaikų; paauglių (išrinktas trejetukas); knygų suaugusiesiems (išrinktas trejetukas); poezijos; publicistikos ir dokumentikos.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygų vaikams penketukas:

• Evelina Daciūtė, Aušra Kiudulaitė „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“.
  • Ilona Ežerinytė, Marija Rubavičiūtė „Tetulė Liu“
  • Kęstutis Kasparavičius „Žvaigždžių paukštis“
  • Indrė Šalčiūtė, Viktorija Ežiukas „Lelijos nuodija miestą“
  • Kotryna Zylė, Inga Dagilė „Geriausia diena“

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygų paaugliams trejetukas:

• Ilona Ežerinytė „Dabar Marselis“
  • Viktoras Jasaitis „Priklausomas. Be galimybės mesti“
  • Justinas Žilinskas, Ūla Šveikauskaitė „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“

Už labiausiai patikusias knygas skaitytojai gali balsuoti iki 2023 m. balandžio 23 d. interneto svetainėje skaitymometai.lt

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai bus apdovanoti gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti, o leidėjus – leisti kokybišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtikrinti skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą ir meniškai vertingos literatūros prieinamumą.

Daugiau informacijos